Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce

W dniach 18 i 19 listopada w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zorganizowane zostały Gminne Mistrzostwa w mini koszykówce w kategorii szkoły podstawowe (kl. IV – VI).  

Nasza szkoła SP 2 Piaseczno im. Ewy Krauze była gospodarzem zawodów oraz gościła reprezentacje szkół z naszej gminy.
W dniu 18.11.2019r. rywalizację toczyły dziewczęta. W mistrzostwach wzięło udział 8 drużyn z różnych szkół podstawowych. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym  w dwóch grupach eliminacyjnych, równolegle na dwóch boiskach.

Po ciężkiej walce sportowej wyniki uplasowały się następująco:
1.SP Józefosław- awans do zawodów powiatowych
2.SP 5 Piaseczno- awans do zawodów powiatowych
3.SP 3 Piaseczno
4.SP 4 Piaseczno
5.SP Zalesie Górne
6.SP 1 Piaseczno
7.SP 2 Piaseczno
8.SP Głosków

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zdobyła 7 miejsce.

W dniu 19.11.2019r. rywalizowali chłopcy. W tym dniu nie brakowało emocji, sportowego zaangażowania zawodników oraz trenerów drużyn w walce o jak najlepszy rezultat. W rywalizacji chłopców wzięło udział również 8 zespołów . System rozgrywania zawodów  był więc taki sam jak u dziewcząt.

Końcowe wyniki usytuowały się następująco:
1.SP Józefosław- awans do zawodów powiatowych
2.SP 4 Piaseczno- awans do zawodów powiatowych
3.SP 2 Piaseczno
4.SP 5 Piaseczno
5.SP Zalesie Górne
6.PSP 72 Piaseczno
7.SP 1 Piaseczno
8.SP Głosków
Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła 3 miejsce.

Brawo dla wszystkich zawodniczek i zawodników za osiągnięte wyniki sportowe, walkę na boisku oraz zaangażowanie podczas rywalizacji sportowej.
Wielkie podziękowania należą się dyrekcji szkoły za udostępnienie obiektu, na którym toczyły się boje sportowe, Katedrze Wychowania Fizycznego za organizację techniczną zawodów, osobom pomagającym w organizacji oraz wszystkim kibicom za świetny doping dla drużyn.